proběhla v pátek 16. prosince v Nové Rudě za přítomnosti zástupců města Broumova a Gminy Nowa Ruda.
Ředitelka polské školy paní Urszula Karmincak - Podgorna shrnula aktivity letošní spolupráce a vyzdvihla význam této příhraniční spolupráce. Ředitelka broumovské Masarykovy školy pak shrnula dvouletou spolupráci mezi školami a připomněla nejúspěšnější akce pro žáky i pro dospělé. Polským pedagogům byly předány drobné dary, které vyrobili žáci prvního stupně a všichni společně zhlédli kulturní program – ukázku společenských tanců.
Příhraniční spolupráce však nekončí. I nadále budou obě školy připravovat setkání pro žáky – novorudská škola nabídne v příštím roce dětem účast na sportovních hrách, broumovská škola pro děti připraví putování po okolí Broumova.
Všem, kteří po dva roky vymýšleli jednotlivé aktivity, vyráběli pomůcky, připravovali metodiky nebo jen pomáhali s realizací, moc děkuji a věřím, že celá řada nápadů z projektu, najde uplatnění v běžné výuce.