12. května 2017

Ve dnech 27. a 28. dubna se žáci Masarykovy  školy vypravili na zájezd do německého Günzburgu, kde je zábavní park Legoland, ve kterém jsou pro návštěvníky připravené stavby a atrakce vytvořené z milionů stavebních kostek LEGO. Počasí nám sice nepřálo, ale přesto jsme si všichni užili spoustu legrace a zábavy. Navštívili jsme i minitovárničku, kde jsme viděli, jak se LEGO vyrábí a každý dostal na památku jednu kostku s památečním potiskem.

Na nocleh jsme se přesunuli autobusem do starobylého města Ulmu. Po snídani jsme vyrazili do Regensburgu, historického a správního střediska Horního Falcka. Prohlédli jsme si historické centrum města. Viděli jsme např. Dóm sv. Petra, starou radnici, kde v Říšském sále zasedal tzv. Věčný říšský sněm, románskou baziliku z 12. stl., vévodský dvůr, klášterní kostel Panny Marie, nejstarší kamenný most v Evropě, středověké věžové domy a spoustu dalších zajímavostí. Naši prohlídku města zakončila plavba lodí po Dunaji k památníku s chrámem Walhalla, jehož prohlídkou náš program končil a vydali jsme se na cestu k domovu.

Doufám, že si všichni výlet užili a snad se můžeme těšit na nějaký další.

Mgr. Jindřiška Vašáková

Masarykova ZŠ