Úvod>Týden čtení dětem

V roce 2006 Eva Katrušáková založila neziskovou organizaci „Celé Česko čte dětem®!, která úspěšně realizuje stejnojmennou celostátní kampaň v České republice. Tato osvětová a mediální kampaň, největší svého druhu v České republice, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury a budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Podporou hlasitého předčítání pomáháme utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Naše aktivity jsou určeny nejen dětem, zapojujeme všechny generace.“ Naše škola se do projektu zapojuje již poněkolikáté . V minulých ročnících jsme pořádali čtenářské chvilky s rodiči, projektové dny ve spolupráci buď s Play Broumovsko, Městskou knihovnou Broumov nebo Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov. Čestným předsedou přípravného výboru pro Týden čtení dětem v Broumově je pan Jaroslav Špulák, hudební redaktor, publicista a spisovatel, který každou akci moderoval a byl především nositelem nových nápadů a aktivit.

Rok 2017 je rokem připomenutí 105. výročí narození Jiřího Trnky, skvělého ilustrátora, malíře a spisovatele a také rokem desetiletého výročí od otevření Naší zahrady. Proto jsme letošní ročník nazvali ročníkem Zahrad. Ve spolupráci s DDM Ulita Broumov a především s paní Dášou Zbořilovou jsme připravili projekty pro Týden čtení dětem- například výtvarnou soutěž Tajuplný výlet aneb Příběhy starých zahrad, škola připravuje opět Tajuplný výlet pro veřejnost. Žáci školy se zapojili se svými nápady a natáčejí animovaný film o broumovských zahradách ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov pod vedením pana Tomáše Valáška. Pan Špulák oslovil několik hudebníků, kteří by se mohli naší akce také zúčastnit ( skupina Slza? Olympic? Michal Hrůza ?- to ještě nevíme) a tím přilákat ke čtení další zájemce. Dáša Zbořilová připravuje další program i se studenty Gymnázia Broumov a ten bude také doprovázet celou akci.

Sledujte tedy další novinky, které budeme uvádět jak na stránkách školy, Ulity nebo na facebooku  obou organizací.

P1190183.JPG

Týden čtení dětem zahajujeme vždy na nádvoří Kláštera společnou recitací.