Masarykova základní škola

Broumov, Komenského 312, okres Náchod

Kalendář akcí

Vánoční dílny

22. listopadu 2018

Jedeme na hory

20. srpna 2018

Všechny Akce

Odstraňujeme bariéry

25. května 2016

Týden čtení dětem

Naše škola se letos popáté zapojila do akce Týden čtení dětem. V neděli jsme pro rodiče i žáky uspořádali Tajuplný výlet s knihou. Start výletu byl v Naší zahradě u školy a připravená cesta vedla do Ráje a zpět ke škole. Cestou plnili účastníci řadu úkolů zaměřených na tvorbu Zdeňka Svěráka, který letos oslavil osmdesátku. Po návratu do cíle bylo pro všechny připraveno drobné občerstavení – koláčky, které s ochotou napekly členky Českého svazu žen - paní Gurovičová, Černá, Hejnová, Neumannová a Říhová. Moc jim za pomoc děkujeme. 

Odpoledne jsme si také užili v Městském divadle v Broumově. Pohádka O rozpůleném království, jejímž autorem je pan Martin Slavík a režisérkou představení paní Monika Slavíková, pobavila všechny přítomné. Děti hrály s velkou chutí a nadšením.

V pondělí 30. května se rozjela velká akce pro všechny žáky naší školy. Ráno jsme, jako obvykle, zahájili den společnou recitací básně „Nemalujte čerta na zeď“, a poté se skupiny rozešly na jednotlivá stanoviště. Někdo byl v Městském divadle, některé skupiny si prošly Klášter s bratrem Gereonem a navštívily především klášterní knihovnu. Dvě třídy si zažily středověk  v programu Písař ve Skriptoriu,  jiné třídy debatovaly s členy kapely Imodium. Žáci vyšších ročníků se dozvěděli mnoho zajímavých informací  od vedoucího Městské knihovna pana Honzy Meiera, nebo četli v klášterní zahradě. Čestným hostem dne byl jako každoročně spisovatel a publicista Jarda Špulák.  

Den s názvem Děti, knihy a my dospělí byl podpořen finančně Radou města Broumov, za což velmi děkujeme.

 

 

Zpět

Webové stránky vytvořil Acceler