Masarykova základní škola

Broumov, Komenského 312, okres Náchod

Kalendář akcí

Odstraňujeme bariéry

25. května 2016

Týden čtení dětem

Naše škola se letos popáté zapojila do akce Týden čtení dětem. V neděli jsme pro rodiče i žáky uspořádali Tajuplný výlet s knihou. Start výletu byl v Naší zahradě u školy a připravená cesta vedla do Ráje a zpět ke škole. Cestou plnili účastníci řadu úkolů zaměřených na tvorbu Zdeňka Svěráka, který letos oslavil osmdesátku. Po návratu do cíle bylo pro všechny připraveno drobné občerstavení – koláčky, které s ochotou napekly členky Českého svazu žen - paní Gurovičová, Černá, Hejnová, Neumannová a Říhová. Moc jim za pomoc děkujeme. 

Odpoledne jsme si také užili v Městském divadle v Broumově. Pohádka O rozpůleném království, jejímž autorem je pan Martin Slavík a režisérkou představení paní Monika Slavíková, pobavila všechny přítomné. Děti hrály s velkou chutí a nadšením.

V pondělí 30. května se rozjela velká akce pro všechny žáky naší školy. Ráno jsme, jako obvykle, zahájili den společnou recitací básně „Nemalujte čerta na zeď“, a poté se skupiny rozešly na jednotlivá stanoviště. Někdo byl v Městském divadle, některé skupiny si prošly Klášter s bratrem Gereonem a navštívily především klášterní knihovnu. Dvě třídy si zažily středověk  v programu Písař ve Skriptoriu,  jiné třídy debatovaly s členy kapely Imodium. Žáci vyšších ročníků se dozvěděli mnoho zajímavých informací  od vedoucího Městské knihovna pana Honzy Meiera, nebo četli v klášterní zahradě. Čestným hostem dne byl jako každoročně spisovatel a publicista Jarda Špulák.  

Den s názvem Děti, knihy a my dospělí byl podpořen finančně Radou města Broumov, za což velmi děkujeme.

 

 

Zpět

Webové stránky vytvořil Acceler