Masarykova základní škola

Broumov, Komenského 312, okres Náchod

Kalendář akcí

Vánoční dílny

22. listopadu 2018

Jedeme na hory

20. srpna 2018

Všechny Akce

Odstraňujeme bariéry

25. února 2016

Dni se pomalu prodlužují, první výhonky rostlin se vystavují nesmělým paprskům sluníčka a některá zvířata se probouzí po dlouhém zimním spánku, zkrátka příroda dává najevo, že přichází jedno z nejhezčích ročních období – jaro. Většina z nás se ho nemůže dočkat, snaží se ho co nejdříve do svých příbytků, domovů přilákat. A i my jsme se k této skupině lidí toužících po jarních dnech přidali.V podstatě po roční pauze jsme se rozhodli opět vyzkoušet vzájemnou spolupráci, tvůrčí schopnosti a toleranci k slabostem či nedostatkům u žáků odlišných věkových skupin na naší škole. A jak jinak, než společným projektem vztahujícím se právě k tomuto všemi již od začátku zimy očekávanému období roku. 

Žáci III.B a IX.A spolu absolvovali po 3 čtvrteční dopoledne vždy 3 různé výtvarné dílny – první čtvrtek se dílny  tematicky vztahovaly k Velikonocům, svátkům, bez kterých už si jaro ani nikdo z nás nedokážeme představit, a jejich nejznámějším symbolům (vajíčka, zajíčci, kuřátka…) a další dva čtvrteční dny se pak věnovaly probouzející se přírodě, nejprve rostlinám (kopretiny, růže, lilie…) a pak zvířatům.

A stejně jako v předchozích letech můžeme i nyní říct, že se společný projekt  vydařil. Žáci obou tříd nezklamali, všechny „výrobky“ zvládli a bez problémů či různých zádrhelů spolu strávili tři snad i pro ně příjemná čtvrteční dopoledne.

Nám nezbývá než všem zúčastněným poděkovat, popřát příjemné prožití jarních svátků a slíbit si, že třeba brzy zase něco podobného dokážeme zopakovat.

                           

Zpět

Webové stránky vytvořil Acceler