Projekt RIGOL

je projektem občanského sdružení Začít spolu, které ve spolupráci s naší školou připravuje pro žáky programy směřující k integraci znevýhodněných žáků do běžné výuky na základní škole a k výchově multikulturní a etické. Již třetím rokem jsou i za finanční pomoci zřizovatele podporovány dlouhodobější aktivity.
Projekt Holocaust seznamuje žáky s problematikou vyhlazování Židů a Romů za II.světové války. Žáci navštívili židovský hřbitov v Praze a tamní synagogy, byli na exkurzi v Osvětimi a v letošním roce navštíví ještě Sachsenhausen.
Další aktivity vedou k podpoře sportu a pohybových aktivit. V minulých letech měli žáci možnost navštívit Rakousko jako jednu ze zemí EU a seznámit se tak s historií a přírodními i kulturními památkami této země. V letošním roce se uskuteční výjezd na Slovensko do Vysokých Tater.
Kromě vícedenních aktivit podporuje projekt RIGOL také kratší akce - například výjezd do botanické zahrady v Liberci, zájezd do Prahy nebo návštěva adventního Babiččina údolí. Několikátým rokem navštěvují žáci 2. stupně pod vedením učitelů rozličná divadelní představení v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Akce financované z grantu v kalendářním roce 2009

Další aktivity

Divadlo HK – předplatné na 4 představení – KLEP
Komenďáček - VAŠ
Tučně vytištěné zkratky jmen zodpovídají za organizaci a předávají zprávu o průběhu paní Kurové dle stanovených kritérií.