Masarykova základní škola

Broumov, Komenského 312, okres Náchod

Kalendář akcí

Odstraňujeme bariéry

10. května 2017

Exkurze do Archeoparku ve Všestarech

Brzké ranní vstávání dne 5. května zvládli všichni účastníci zájezdu ze 6. A bez problémů. Sešli jsme se před šestou hodinou ranní u vlaku, který nás po dvou přestupech dovezl do Všestar. Po krátké procházce od nádraží jsme dorazili k Archeoparku.

Samotná prohlídka byla rozdělená na vnitřní a venkovní část. Vnitřní expozice nám přiblížila život prvních zemědělců na úžasně zhotoveném a vypracovaném modelu, který zaujímal skoro jednu celou místnost. Prohlédli jsme si pohřbívání a vyslechli velmi zajímavou přednášku, co vše je možné z hrobů pohřbených lidí zjistit o tehdejším životě. Vnitřní prohlídka byla zakončena v kinosále, kde jsem zhlédli několik krátkých filmů o tehdejší výrobě nástrojů, bydlení a životě lidí v různých obdobích pravěku.

Venkovní část nás všechny nadchla. Zkusili jsme si ulovit mamuta, drtit zrní na mouku mezi dvěma kameny, přeseknout kládu starodávnou pazourkovou sekyrou, okopat půdu dřevěnou motykou a další. Prohlédli jsme si, v jakých domečcích lidé žili, jak si vařili, kde spali nebo kde si pekli chleba.

Paní průvodkyně mluvila velmi zajímavě, dozvěděli jsme se spoustu nových informací a mohli jsme se zeptat na cokoliv, co nás zajímalo. Po prohlídce jsme si nakoupili suvenýry, pohledy a samozřejmě sladkosti a pití, aby nám zpáteční cesta lépe ubíhala. Pak už nebylo moc času a pospíchali jsme na vlak. Dorazili jsme na nádraží v čas a vydali se na zpáteční cestu. Do Broumova jsme dorazili všichni v pořádku a plní dojmů, zážitků a nových vědomostí.              

           

M. Trojanová, J. Teichmann

Zpět

Webové stránky vytvořil Acceler